Plenky Albert 4+ MAXI PLUS (9-18kg)

Jak už je asi z názvu jasné, tyto plenky patří mezi řadu dalších výrobků privátní značky obchodního řetězce albert, které jste dřív jste mohli najít pod značkou albert quality. Plenky vyrábí česká společnost Ontex, která jinak produkuje hygienické potřeby pro ženy a děti,a to především pro vývoz.

Z čeho jsou vyrobeny?

O složení plenek se z obalu nedozvíte vůbec nic. Jediný popisek odkazující na složení materiálu, se vztahuje k samotnému plastovému obalu balíku (je recyklovatelný).   Je pravda, že výrobci nemají povinnost tuto informaci nikde uvádět, ale na druhou stranu už existuje spousta kupujících, kteří toto téma řeší. Jediné, co se dá o plenkách albert na internetu najít, že jsou bělené poměrně neškodným oxidem chloričitým.

Jak vypadají a sedí?

Až do roku 2017 byly plenky z albertu charakteristické svým šmoulím potiskem. Ten výrobci vyměnili za zelené sovičky. Vzhledem k tomu, že zelený obal se sovičkami už dlouhá léta používá Tesco pro svou privátní značku plenek, tak aspoň vizuálně ztratily plenky z albertu svou jedinečnost. Po otevření obalu ucítíte lehký chemický odér, ten ale poměrně rychle zmizí. Samotné plenky nejsou parfémované a i použité nemají žádný nepříjemný zápach, jako se může stát u jiných značek. Celé jsou potištěné vzorkem zelených soviček.

Plenky jsou poměrně tenké a relativně „krátké“, takže sedí spíš menším dětem. Na obalu se sice dočtete, že jsou až do 18kg, ale reálně to bude mnohem méně.Problém budou mít také děti, které jsou trochu robustnější, protože i délka pásků, které se zapínají kolem tělíčka, není příliš velká. Jako většina jiných plenek mají gumičky po stranách a suchý zip je na pružném pásku, takže při zapínání nehrozí utrhnutí. I když plenky nevypadají kdovíjak silně, jsou poměrně savé a vydrží i přes noc (pokud se tedy dítě v noci příliš často nebudí a nevyžaduje při každém probuzení napít). Materiál plenek je poměrně jemný a příjemný na dotek a k opruzeninám dochází jen málokdy.

Kde se dají koupit

Plenky značky albert seženete pouze ve stejnojmennných obchodech, což ale není žádná nevýhoda, protože síť obchodů je v ČR poměrně hustá. Při koupi se ale dejte pozor, protože všechny velikosti mají velmi podobnou barvu obalu, liší se pouze popiskem a barvou loga soviček. Velikost 4+ obsahuje 50 kusů plenek. Cenově patří plenky labert spíš k těm levnějším, jeden kus vychází na 5,50Kč, v akci dokonce na necelé čtyři koruny.

Shrnutí:

+ dobrý poměr cena/výkon

+ plenky jsou tenké

+ dobře absorbují

+ sehnatelné v kterékoliv prodejně albert

+ český původ

– nejasné složení

– mírný chemický zápach při otevření

– mírně menší velikost oproti tomu, co je napsané na obale

– nepříliš dobře odlišené velikosti

–  obal a logo zaměnitelné s výrobky jiné značky

 Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito plenami? Doporučila byste je ostatním maminkám? Nezapomeňte pleny ohodnotit.

Napsat komentář